Oświetlenie Led

Oświetlenie LED

Co to jest?

LEDNowoczesne źródło światła wykonane na diodach elektroluminescencyjnych LED/Light Emitting Diode/, umieszczone w obudowie pozwalającej zastosować je w oprawach oświetleniowych przeznaczonej dla zwykłych żarówek. Podstawowa zaleta lamp diodowych w porównaniu z lampami standardowych / żarowych/to znacznie większa trwałość przy korzystaniu przez około 5 godzin/dobę,  ich teoretyczna trwałość wynosi prawie 30 lat. Jednak wszystko zależy od producenta. Drugą nie mniej ważną zaletą oświetlenia LED jest jest jego energooszczędność energooszczędnym oraz możliwość jego zastosowania wewnątrz i co ważne na zewnątrz pomieszczeń.

W tej chwili odpowiedniki żarówek LED produkowane są praktycznie dla wszystkich popularnych gwintów i trzonków oprawek oświetleniowych, wiec mogą zastąpić każdą żarówkę w naszym domu. Produkowane są również żarówki LED udające z wyglądu zwykłe żarówki typu soft-tone.

Oświetlenie LED  ma obecnie szerokie zastosowanie. Poczynając od profesjonalnych systemów oświetlenia obiektów jak stadiony czy hale sportowe, poprzez iluminacje i dekorację wnętrz/ inteligentne domy i budynki/, aż do energooszczędnych latarek, atrakcyjnych tablic reklamowych oraz oświetleń motoryzacyjnych.